Informace, prodej, pronájem, výkup, hypotéky, byt, dům, pozemek, Mladá Boleslav
Header image

První 3D tištěný dům se objevil na realitním trhu

Vloženo od lasek v Prodej nemovitostí

3D tištěné domy učinily další krok na své cestě k začlenění mezi běžné typy příbytků. První z nich se totiž v minulých dnech objevil na trhu s realitami. Jeho cena je v přepočtu 6,4 milionu korun a zájemce o něj se bude muset přestěhovat do městečka Riverhead, nedaleko New Yorku.

Jeho půdorys není nijak složitý, dům má tři samostatné pokoje, dvě koupelny, kuchyň, obývací pokoj a garáž pro dvě vozidla. Jak upřesnil pro agenturu Reuters Kirk Andersen, provozní ředitel společnosti SQ4D, půdorys domu lze kdykoli podle přání zákazníků upravit. Pro tiskárnu pak stačí změnit program, a ta vytvoří dům přesně tak, jak si to zájemce o nové moderní bydlení přeje. „Lidé rádi vidí linie. Je to unikátní. Má to určitý charakter. Ale znovu zdůrazňuji, můžeme konečný vzhled udělat jakýkoli. Můžeme udělat, cokoli chcete. Koneckonců, to, co stavíme, je dům.”

První dům firma nabídla k prodeji prostřednictvím realitního serveru Zillow. Tam se lze dozvědět, že stavba má užitnou plochu 130 čtverečních metrů, patří k němu pozemek o výměře 1000 čtverečních metrů. Stavba je přízemní, není podsklepená a vytápěný bude plynovým kotlem. Jeho cena 299 999 dolarů (6,4 milionu korun) je o čtvrtinu až třetinu nižší než obdobně velké domy ve stejné lokalitě postavené tradiční cestou.

Můžete sledovat všechny odpovědi k tomuto příspěvku zkrz RSS 2.0 Komentáře jsou uzavřeny.