Informace, prodej, pronájem, výkup, hypotéky, byt, dům, pozemek, Mladá Boleslav
Header image

Zvýšení sazby daně z převodu nemovitostí ze současných tří na čtyři procenta.

Vloženo od lasek v Ostatní | Prodej nemovitostí

Všichni, kdo právě prodávají byt, dům, pozemek či jakoukoli nemovitost, zaplatí od příštího roku vyšší daň z převodu nemovitostí.

Součástí daňového balíčku, který poslanci schválili na začátku listopadu, je i zvýšení sazby daně z převodu nemovitostí ze současných tří na čtyři procenta.

Kdo tedy nyní nemovitost, může paradoxně vydělat na tom, že kupujícímu poskytne „rychlou“ slevu. Za každých pět set tisíc hodnoty nemovitosti se výše daně od příštího roku zvýší o pět tisíc korun.

Například ten, kdo nabízí dům za 2,5 milionu korun, může kupujícího s čistým srdcem pobídnout k rychlému jednání slevou například ve výši 20 tisíc korun. Stále na tom totiž vydělá pět tisíc korun.Dá se ale vůbec ještě zhruba sedm týdnů před koncem roku „vejít“ do stávající tříprocentní sazby? Vcelku pohodlně ano. Vše je totiž v rukou účastníků prodeje.

Pro aplikaci sazby daně z převodu nemovitostí bude rozhodující den právních účinků vkladu práva do katastru nemovitostí, tj. fakticky den podání návrhu na vklad u příslušného katastrálního úřadu,“ říká Petra Homolová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.Tříprocentní sazbu si tedy zajistí ten, kdo ještě v roce 2012 na katasr nemovitostí zašle žádost o změnu údajů v něm.

 

Za přispění realitní kanceláře REALITY K+L, www.realitykl.cz

 

 

Můžete sledovat všechny odpovědi k tomuto příspěvku zkrz RSS 2.0 Komentáře jsou uzavřeny.