Informace, prodej, pronájem, výkup, hypotéky, byt, dům, pozemek, Mladá Boleslav
Header image

Stavenbí spoření .Bude možné použít pouze na bydlení nebo na důchodové připojištění.

Vloženo od lasek v Ostatní | Pojištění nemovitostí | Prodej nemovitostí

Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní novelu zákona o stavebním spoření, která kromě jiného umožní, aby stavební spoření nabízely i univerzální banky a nejenom stavební spořitelny.

Návrh také zavádí účelovost státní podpory. Bude možné ji použít pouze na bydlení nebo na důchodové připojištění. Tyto změny by měly platit od roku 2014 pro všechny smlouvy včetně dříve uzavřených.

Takzvané účelové vázání státní podpory na bydlení se má týkat jen státní podpory, na kterou vznikne nárok až v roce 2014. Nikoliv na předchozí státní podporu, ani na peníze, které si na něm klient sám naspořil, ani na úroky, které už získal.Jiné by to bylo, kdyby se klient rozhodl využít stavební spoření na penzijní připojištění. V tom případě bude muset do penzijního fondu ve 3. pilíři převést veškeré úspory, úroky i státní podporu, které měl na stavebním spoření za celou dobu existence smlouvy.

Státní podporu bude možné využít jak na nákup či výstavbu nemovitosti, tak na opravy a rekonstrukce v bytě. Bude k tomu stačit faktura, vystavená třeba řemeslníkem. Z textu návrhu zákona stavební spořitelny dovozují, že by mělo jít o faktury vystavené po účinnosti nového zákona, tedy po 1. lednu 2014, a že by je měl klient předložit, až bude smlouvu o stavebním spoření vypovídat.

 

Za přispění realitní kanceláře REALITY K+L, www.realitykl.cz

Můžete sledovat všechny odpovědi k tomuto příspěvku zkrz RSS 2.0 Komentáře jsou uzavřeny.