Informace, prodej, pronájem, výkup, hypotéky, byt, dům, pozemek, Mladá Boleslav
Header image

Investice do nemovitosti v horském středisku Pec pod Sněžkou, projekt Kovárna.

Vloženo od lasek v Prodej nemovitostí | Pronájmy nemovitostí

V současné době je velký zájem o nemovitosti na horách, rozvoj zaznamenáváme v Krkonoších. Podívejme se do Pece pod Sněžkou. Pec pod Sněžkou je krásné lyžařské středisko, které má pořád své malebné kouzlo. Architektura, která zde vzniká navazuje na tradici horských boud. Kovárna Residence od Arch. Ing. Jana Drahozala byla dokonce oceněna jako Realitní Projekt roku 2014. Další zdařilá apartmánová budova je např. Sněžka Residence.

My se podíváme, jak je to s návratností apartmánu 2+KK s podlahovou výměrou do 60m2 v Peci pod Sněžkou. Cena nemovitosti včetně včetně DPH je 3.995.000 Kč, hrubý roční přínos z pronájmu při 55% obsazenosti je 422 500Kč, po odečtení nákladů spojených s pronájmem (elekřina, voda, služby RK, úklid) ketré činí 164 500Kč, nám tento byt vydělá ročně 258 000Kč, tedy 6,5%.

V Alpách může být příjem z apartmánu garantován. ”Profesionální agentura nabízí garantovaný příjem z pronájmu na 3 roky ode dne předání apartmánu ve výši 4% z kupní ceny (roční netto příjem z pronájmu před zdaněním a před odpočtem provozních nákladů). “Jak uvádí firma Rellox cz. na svých webových stránkách.

Návratnost investice do nemovitosti se pohybuje běžně v rozmezí 4%-6%. Jak vidíme Sněžka Residence si vede velice dobře. Dalším plusovým bodem, proč investovat na horách je využitelnost pro samotného investora. Pokud si přippočítáte alespoň dva rodinné týdny v apartmánu, připočtěte si dalších caa 30 000 kročnímu zisku! S tímto bonusem, nemůžete počítat, pokud si koupíte byt v Praze.V halvním mestě se návratnost pohybuje od 21-26 let (zdroj: http://magazin.e15.cz).

Dle výše uvedených faktů se Vám investice může vrátit do 16-18 let při obsazenosti minimálně 55% ročně.
Investice, která se vrátí do 25 let je považována za dobrou. Rozhodnutí ponecháme na Vás, ale čísla mluví jasně.

Můžete sledovat všechny odpovědi k tomuto příspěvku zkrz RSS 2.0 Komentáře jsou uzavřeny.